Kredyty

Dopłata do Kredytu Rodzina na Swoim - Mieszkanie na Swoim

Autor Agnieszka Lipek
Agnieszka Lipek20.12.20235 min.
Dopłata do Kredytu Rodzina na Swoim - Mieszkanie na Swoim

Dopłata do Kredytu Rodzina na Swoim to atrakcyjna forma wsparcia finansowego dla osób planujących zakup mieszkania lub domu na kredyt hipoteczny. Program ten został stworzony przez rząd, aby ułatwić Polakom realizację marzenia o własnym "M". Dzięki dopłacie Rodzina na Swoim można otrzymać nawet 100 tys. zł bezzwrotnego wkładu do kredytu hipotecznego.

Kluczowe wnioski:
 • Dopłata Rodzina to atrakcyjna forma wsparcia przy zakupie nieruchomości na kredyt
 • Można otrzymać nawet 100 tys. zł bezzwrotnego wkładu do kredytu hipotecznego
 • Wsparcie to pomaga w realizacji marzenia o własnym mieszkaniu lub domu
 • Aby skorzystać z programu, trzeba spełnić określone warunki
 • Warto zapoznać się ze szczegółami programu Dopłata Rodzina na Swoim

Dopłata do kredytu Rodzina

Dopłata do kredytu Rodzina to atrakcyjna forma wsparcia finansowego dla osób planujących zakup mieszkania lub domu na kredyt hipoteczny. Program ten został stworzony przez rząd, aby ułatwić Polakom realizację marzenia o własnym "M". Dzięki dopłacie Rodzina na Swoim można otrzymać nawet 100 tys. zł bezzwrotnego wkładu do kredytu hipotecznego.

Aby skorzystać z dopłaty Rodzina, należy spełnić określone kryteria. Przede wszystkim trzeba mieć zdolność kredytową i wziąć kredyt hipoteczny na minimum 50% wartości nieruchomości. Poza tym istotne są takie czynniki, jak wiek wnioskodawcy, liczba dzieci czy dochód.

Kto może otrzymać dopłatę Rodzina?

Z dopłaty Rodzina mogą skorzystać małżeństwa oraz osoby samotnie wychowujące dzieci. Kluczowe jest spełnienie warunku dotyczącego liczby dzieci.

Dopłata przysługuje rodzinom z co najmniej 2 dzieci lub rodzinom z 1 dzieckiem posiadającym orzeczenie o niepełnosprawności. Co ważne, dzieci te muszą mieszkać z rodzicami i być na ich utrzymaniu.

Wymagane dokumenty do uzyskania dopłaty

Aby otrzymać dopłatę Rodzina, należy złożyć odpowiedni wniosek wraz z wymaganymi załącznikami. Są to m.in. dane dotyczące wszystkich członków gospodarstwa domowego, zaświadczenie o dochodach, dokumenty potwierdzające stan cywilny i liczbę dzieci.

Ponadto konieczne jest zawarcie umowy kredytu hipotecznego z bankiem udzielającym kredytu z dopłatą. Trzeba też złożyć oświadczenie o nieposiadaniu lub niewykorzystaniu wcześniej dopłaty Rodzina.

Wysokość i okres wypłaty dopłat Rodzina

Wysokość dopłaty Rodzina zależy od liczby dzieci. Dla rodzin z 1 dzieckiem niepełnosprawnym dopłata wynosi 10% wartości odstępowanego kredytu, ale nie więcej niż 20 tys. zł. Z kolei dla rodzin z 2 dzieci jest to dodatkowe 20 tys. zł, a z 3 dzieci i więcej - 60 tys. zł dopłaty.

Maksymalna kwota dopłaty Rodzina może wynieść aż 100 tys. zł w przypadku rodzin wielodzietnych (3 i więcej dzieci).

Okres wypłaty dopłaty wynosi maksymalnie 15 lat (180 miesięcy). Co miesiąc bank przekazuje część przyznanej dopłaty bezpośrednio na spłatę rat kredytu hipotecznego.

Zasady łączenia z innymi formami wsparcia

Istnieje możliwość łączenia dopłaty Rodzina z innymi formami pomocy państwa w zakupie mieszkania. Chodzi tu o takie programy, jak:

 • Mieszkanie na Start (kredyt na wkład własny)
 • Mieszkanie Plus (dopłaty do czynszu)

Jednak w przypadku skorzystania z kilku rodzajów wsparcia, ich łączna wysokość nie może przekroczyć 100 tys. zł na rodzinę.

Liczba dzieci Wysokość dopłaty Rodzina
1 dziecko niepełnosprawne do 20 tys. zł
2 dzieci do 40 tys. zł
3 i więcej dzieci do 100 tys. zł

Czytaj więcej: Aktualizacja Stawki WIBOR 6M - Porównanie z WIBOR 3M i M3 dla lepszego zrozumienia rynku

Kredyt hipoteczny z dopłatą Rodzina na Swoim

Dopłata Rodzina wypłacana jest w ramach otrzymanego kredytu hipotecznego na zakup mieszkania lub domu. Kredyt na cele mieszkaniowe objęty programem musi stanowić co najmniej 50% wartości nieruchomości.

Znaczna część banków hipotecznych oferuje kredyty z dopłatą Rodzina na Swoim. Dzięki temu rodziny wielodzietne mogą sfinansować zakup wymarzonego M na bardziej korzystnych warunkach i z mniejszym obciążeniem domowego budżetu.

Warto dokładnie przeanalizować dostępne na rynku oferty kredytów hipotecznych z opcją otrzymania dopłaty Rodzina. To szansa na tańsze i łatwiejsze sfinansowanie własnego Mieszkania na Swoim.

Podsumowanie

Dopłata do Kredytu Rodzina na Swoim - Mieszkanie na Swoim

Dopłata Rodzina na Swoim to ciekawa propozycja dla rodzin planujących zakup wymarzonego Mieszkania na Swoim. Program ten oferuje wsparcie finansowe w postaci bezzwrotnych dopłat do kredytu hipotecznego, dzięki czemu łatwiej jest sfinansować własne „cztery kąty”.

Z dopłaty mogą skorzystać zarówno rodziny wielodzietne, jak i te z 1 dzieckiem niepełnosprawnym. Kluczowe jest spełnienie określonych kryteriów, między innymi dotyczących liczby dzieci, ich wieku i wspólnego zamieszkiwania z rodzicami. Im więcej dzieci, tym wyższa dopłata.

Środki z programu Dopłata Rodzina na Swoim wypłacane są co miesiąc przez maksymalnie 15 lat bezpośrednio na spłatę rat kredytu hipotecznego. Dzięki temu zmniejsza się obciążenie domowego budżetu spłatą zobowiązania.

Podsumowując, jest to ciekawe rozwiązanie wspierające rodziny wielodzietne w zakupie wymarzonego Mieszkania na Swoim. Warto rozważyć tę opcję planując zaciągnięcie kredytu hipotecznego.

Najczęstsze pytania

O dopłatę Rodzina mogą się ubiegać zarówno małżeństwa, jak i osoby samotnie wychowujące dzieci. Kluczowe jest posiadanie co najmniej 2 dzieci lub 1 dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności.

Maksymalna wysokość dopłaty Rodzina wynosi 100 000 zł w przypadku rodzin z minimum 3 dzieci. Dla rodzin z 1 dzieckiem niepełnosprawnym dopłata to 20 000 zł, a z 2 dzieci - 40 000 zł.

Okres wypłaty dopłaty Rodzina wynosi maksymalnie 15 lat (180 miesięcy). Co miesiąc bank przekazuje część przyznanej dopłaty bezpośrednio na spłatę rat kredytu hipotecznego.

Tak, dopłatę Rodzina można łączyć np. z programem Mieszkanie na Start lub Mieszkanie Plus. Jednak łączna wysokość wsparcia nie może przekroczyć 100 000 zł.

Aby ubiegać się o dopłatę, trzeba złożyć m.in. wniosek z danymi członków gospodarstwa domowego, dokumenty potwierdzające dochody i stan cywilny, umowę kredytu hipotecznego.

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Badania i rekomendacje najlepszych firm - solidne i wiarygodne informacje!
 2. Pożyczka 0 procent na 60 dni - Darmowa pożyczka na 2 miesiące bez odsetek
 3. Jak zamknąć konto w Santander - poradnik
 4. Alior konto firmowe - Rachunek i dostęp online
 5. Co to jest lokata bankowa - Lokaty bankowe pytania i odpowiedzi
Autor Agnieszka Lipek
Agnieszka Lipek

Będąc audytorem finansowym specjalizuję się w analizie sprawozdań i wyników przedsiębiorstw. Na blogu wyjaśniam m.in takie zagadnienia jak amortyzacja środków trwałych, wycena aktywów czy identyfikacja obszarów generujących zysk lub stratę w organizacji. To pomaga lepiej zrozumieć finanse firmy.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Doradca kredytowy - koszt i prowizja
KredytyDoradca kredytowy - koszt i prowizja

Jaka jest prowizja i koszty związane z zatrudnieniem doradcy kredytowego? Dowiedz się jak ustala się opłaty za usługi doradcy, od czego zależy oraz czy warto korzystać z tego typu wsparcia przy staraniu się o kredyt.