Konta bankowe

Jak zamknąć konto w Citibanku - Citi Handlowy zamknięcie konta

Autor Mateusz Wolny
Mateusz Wolny17.01.20246 min.
Jak zamknąć konto w Citibanku - Citi Handlowy zamknięcie konta

Jak zamknąć konto w Citibanku - proces ten może wydawać się skomplikowany, jednak przy odrobinie wysiłku każdy sobie z nim poradzi. W tym poradniku wyjaśnimy krok po kroku, jak zamknąć konto osobiste lub firmowe w Citibanku, omówimy dokumenty potrzebne do zamknięcia rachunku, wyjaśnimy kwestie związane z rozliczeniem należności oraz podzielimy się wskazówkami, jak uniknąć dodatkowych opłat od Citibanku.

Kluczowe wnioski:
 • Zamknięcie konta w Citibanku wymaga złożenia wniosku w oddziale lub przez internet.
 • Przed zamknięciem rachunku trzeba spłacić wszelkie zobowiązania wobec banku.
 • Warto zadbać o odpowiedni stan konta, aby uniknąć dodatkowych opłat od Citibanku.
 • Proces zamykania konta osobistego różni się od firmowego.
 • Po zamknięciu konta należy zwrócić kartę i zaktualizować dane w innych bankach.

Jak zamknąć konto osobiste Citibank

Aby zamknąć konto osobiste w Citibanku, należy złożyć stosowny wniosek w oddziale banku lub przez bankowość internetową. Jak zamknąć konto w Citibanku? Oto krok po kroku instrukcja.

Przed złożeniem wniosku o zamknięcie rachunku, upewnij się, że:

 • Nie masz żadnych nieuregulowanych zobowiązań wobec Citibanku (niespłacony kredyt, debet na koncie itp.)
 • Na koncie nie ma środków (warto je wypłacić lub przelać na inne konto przed zamknięciem)
 • Wypowiedziałeś/aś wszystkie powiązane z kontem usługi (kartę kredytową, ubezpieczenie itp.)

Pamiętaj też, aby zaktualizować dane do logowania w innych bankach, jeśli logowałeś/aś się do nich przez konto Citibank.

Wniosek o zamknięcie konta Citibank

We wniosku musisz podać:

 • Imię i nazwisko
 • Numer PESEL
 • Numer konta
 • Powód zamknięcia rachunku

Wniosek możesz złożyć online po zalogowaniu się na konto albo osobiście w oddziale. W obu przypadkach proces jest bezpłatny i trwa zazwyczaj 5-10 dni roboczych.

Kroki dla klientów Citibank zamykających rachunki

Oprócz samego wniosku, musisz wykonać jeszcze kilka czynności by całkowicie zamknąć relacje z Citibankem:

 1. Zwrot kart płatniczych – jeśli posiadasz kartę debetową lub kredytową Citibank, musisz ją zwrócić.
 2. Rezygnacja z bankowości internetowej – wypowiedz umowę na korzystanie z bankowości internetowej Citibanku.
 3. Aktualizacja danych w innych bankach – jeśli logujesz się przez Citidirect do kont w innych bankach, zaktualizuj te dane.
 4. Rezygnacja z powiązanych usług – jeśli korzystałeś z dodatkowych usług (ubezpieczenia, fundusze inwestycyjne itp.), wypowiedz je.

Po zamknięciu konta osobistego Citibank wystawi Ci zaświadczenie potwierdzające ten fakt.

Czytaj więcej: Rozumienie Kodu IBAN: Co To Jest Nr IBAN i Jak Go Rozpoznać

Konsekwencje zamknięcia Citibank kont osobistych

Decyzją o zamknięciu konta osobistego kończysz umowę z Citibankem, więc nie możesz już korzystać z powiązanych z nim produktów i usług.

Nie będziesz mieć dostępu do bankowości internetowej Citibank Online, mobilnej aplikacji Citi Mobile ani usługi bankowości telefonicznej CitiPhone.

Bank zastrzeże również kartę debetową, więc nie możesz jej używać do płatności ani wypłat z bankomatu. Warto jednak pamiętać, że zamknięcie konta osobistego nie oznacza automatycznego zerwania innych umów z Citibankem – musisz osobno wypowiedzieć kredyt gotówkowy, karty kredytowe czy ubezpieczenie.

Zalety Wady
Brak opłat za prowadzenie rachunku Konieczność posiadania konta w innym banku
Możliwość otwarcia konta w innym banku z atrakcyjniejszą ofertą Utrata dostępu do dodatkowych produktów Citibanku (karty kredytowe, lokaty, kredyty)

Zamknięcie kont Citibank dla rezydentów

Jak zamknąć konto w Citibanku - Citi Handlowy zamknięcie konta

Jak zamknąć konto w Citibanku dla rezydentów? Jeśli jesteś Polakiem i masz meldunek w naszym kraju, zamknięcie twojego konta osobistego czy firmowego w Citibanku wygląda tak samo, jak w przypadku obywateli Polski.

Jedyną różnicą może być konieczność złożenia dodatkowych dokumentów przy otwieraniu rachunku w nowym banku, np. zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach w języku polskim.

Co z rozliczeniem podatku?

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, przed zamknięciem konta firmy w Citibanku upewnij się, że masz uregulowane kwestie podatkowe (VAT, CIT). W przeciwnym razie możesz narazić się na konsekwencje ze strony urzędu skarbowego.

Jak uniknąć opłat po zamknięciu Citibank

Choć sam proces zamknięcia konta Citi Handlowy jest bezpłatny, to bank może naliczyć dodatkowe opłaty, jeżeli na zamykanym koncie będzie debet lub nierozliczone transakcje.

Aby tego uniknąć:

 • Spłać ewentualny debet lub kredyt
 • Pobierz historię operacji z ostatnich 3 miesięcy i sprawdź, czy wszystkie transakcje kartowe zdążyły się rozliczyć
 • Upewnij się, że bank nie pobierze żadnych cyklicznych opłat po zamknięciu konta (np. za prowadzenie rachunku czy obsługę karty)

Podsumowując, Citi Handlowy zamknięcie konta to prosta procedura, jeśli zadbasz o uporządkowanie kwestii finansowych w Citibanku przed jej rozpoczęciem.

Podsumowanie

Artykuł szczegółowo wyjaśnia, jak krok po kroku zamknąć konto osobiste w Citibanku, zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Dowiemy się z niego, jakie przygotowania należy poczynić, zanim złożymy wniosek o zamknięcie konta Citi Handlowy, jakich formalności dopełnić, żeby proces przebiegł sprawnie i bez zbędnych kosztów oraz jakie mogą być konsekwencje rezygnacji z usług banku.

Autor szczegółowo omawia dokumenty i informacje, jakie musimy podać, składając wniosek o Citi Handlowy zamknięcie konta, wylicza kroki, które należy wykonać oprócz samej rezygnacji z rachunku (zwrot karty, rezygnacja z bankowości internetowej) i tłumaczy, jak odpowiednio przygotować się do zamknięcia konta, by uniknąć dodatkowych opłat.

Praktyczne porady uzupełnione są o zestawienie najważniejszych zalet i wad rezygnacji z konta osobistego w Citibanku, a także wyjaśnieniem specyfiki procesu zamykania rachunku dla klientów-rezydentów. Całość podana w przystępny, konwersacyjny sposób.

Osoba szukająca informacji jak zamknąć konto w Citibanku z pewnością znajdzie w tym tekście wszystkie potrzebne wskazówki, jak przejść przez ten proces krok po kroku, unikając problemów i niepotrzebnych kosztów. Gorąco polecam lekturę!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Badania i rekomendacje najlepszych firm - solidne i wiarygodne informacje!
 2. Pożyczka 0 procent na 60 dni - Darmowa pożyczka na 2 miesiące bez odsetek
 3. Przedsądowe wezwanie do zapłaty - Ostateczne i skuteczne
 4. Zamknij konto ING - Rezygnacja z konta ING - Usuwanie konta ING
 5. Co to jest księga wieczysta - Znaczenie i procedura
Autor Mateusz Wolny
Mateusz Wolny

Jako doradca finansowy pomagam klientom w efektywnym inwestowaniu kapitału zgodnie z ich apetytem na ryzyko i horyzontem czasowym. Analizuję mocne i słabe strony różnych produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych dostępnych na rynku, tak aby można było podjąć optymalne decyzje finansowe.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły