Kredyty

Jak Zrobić Kosztorys do Kredytu Hipotecznego - Wskazówki i Kosztorys Budowy Domu dla Banku

Autor Mateusz Wolny
Mateusz Wolny24.11.20235 min.
Jak Zrobić Kosztorys do Kredytu Hipotecznego - Wskazówki i Kosztorys Budowy Domu dla Banku

Kosztorys do Kredytu Hipotecznego to kluczowy dokument, od którego zależy, czy bank przyzna nam finansowanie. Powinien zawierać szczegółowe zestawienie planowanych kosztów budowy z podziałem na poszczególne materiały, robociznę i prace. Im dokładniejszy i rzetelniejszy kosztorys przedstawimy, tym większe mamy szanse na pozytywną decyzję kredytową. W poniższym poradniku znajdziecie praktyczne wskazówki, jak przygotować kosztorys budowy domu, który spełni oczekiwania banku. Dowiecie się m.in. jakie informacje powinien zawierać, w jaki sposób skalkulować poszczególne pozycje kosztów i na co zwrócić uwagę, aby kosztorys był jak najbardziej precyzyjny.

Kluczowe wnioski:
 • Kosztorys budowy domu to klucz do uzyskania kredytu hipotecznego w banku.
 • Powinien zawierać szczegółowe zestawienie planowanych kosztów z podziałem na pozycje.
 • Im dokładniejszy i rzetelniejszy kosztorys, tym większe szanse na kredyt.
 • W artykule znajdziesz praktyczne wskazówki, jak taki kosztorys przygotować.
 • Dowiesz się, na co zwrócić uwagę, aby spełnił oczekiwania banku.

Jak przygotować Kosztorys do Kredytu HipotecznegoKosztorys do Kredytu Hipotecznego

Przygotowanie Kosztorysu do Kredytu Hipotecznego to jedno z kluczowych zadań na etapie starań o kredyt hipoteczny w banku. Od tego, jak rzetelnie i precyzyjnie go wykonamy, zależy, czy bank pozytywnie rozpatrzy nasz wniosek kredytowy i przyzna nam finansowanie.

Co więc powinien zawierać dobry Kosztorys do Kredytu Hipotecznego? Przede wszystkim szczegółowe zestawienie wszystkich planowanych kosztów związanych z budową domu, z podziałem na poszczególne materiały, robociznę oraz prace. Im więcej pozycji uwzględnimy i im bardziej będą one dopasowane do naszego konkretnego projektu, tym lepiej.

Kalkulacja kosztów w KosztorysieKosztorysie

Kosztorys do Kredytu Hipotecznego powinien opierać się na rzetelnych wyliczeniach i aktualnych cenach materiałów budowlanych oraz usług. Najlepiej zacząć od kosztorysu opracowanego przez architekta lub firmę budowlaną. Można też skorzystać z ogólnych szacunków kosztów budowy domu za 1 m2 powierzchni.

Następnie warto zweryfikować poszczególne pozycje z aktualnymi cenami w sklepach budowlanych i hurtowniach w naszej okolicy. Pozwoli to na jak najbardziej precyzyjne oszacowanie realnych kosztów, a co za tym idzie - zwiększy szanse na pozytywną decyzję kredytową.

Elementy Kosztorysu do Kredytu HipotecznegoKosztorysu do Kredytu Hipotecznego

Kosztorys do Kredytu Hipotecznego składa się zasadniczo z kilku głównych elementów. Są to:

 • zestawienie planowanych kosztów materiałów budowlanych,
 • koszty robocizny wraz z usługami,
 • koszty dodatkowe, m.in. projekt, pozwolenia, nadzór.

Oczywiście w ramach tych głównych grup możemy wyodrębnić bardziej szczegółowe pozycje, np. dla materiałów - kosztorys stropu, ścian, dachu, instalacji i wykończenia. Im więcej szczegółów zawrzemy, tym dokładniejszy będzie cały Kosztorys.

Materiały budowlane w KosztorysieKosztorysie

Materiały budowlane stanowią zwykle ok. 50-60% całkowitych kosztów budowy domu. Dlatego warto tu zachować maksymalną dokładność. W Kosztorysie do Kredytu Hipotecznego powinny znaleźć się wszystkie kluczowe surowce, m.in.:

Fundamenty Ściany i stropy
Więźba dachowa Pokrycie dachu
Okna i drzwi Instalacje (wodno-kanalizacyjna, elektryczna, CO i inne)

Dla każdej z tych grup warto oszacować możliwie precyzyjnie koszty poszczególnych pozycji i materiałów.

Czytaj więcej: Doskonałe rozwiązania płatnicze z Kartą Mastercard Business Gold

Kosztorys materiałów budowlanych do Kredytu Hipotecznego materiałów budowlanych do Kredytu Hipotecznego

Kosztorys materiałów budowlanych zajmuje zasadniczą część całego Kosztorysu do Kredytu Hipotecznego. Preferencje banków bywają różne, jednak zazwyczaj oczekują maksymalnej możliwej dokładności w tym zakresie.

Jak zatem skalkulować poszczególne pozycje Kosztorysu materiałów budowlanych? Oto kilka przydatnych wskazówek:

Rzetelna kalkulacja kosztów materiałów budowlanych znacznie zwiększa szanse na pozytywną decyzję kredytową banku.

- Określ dokładne zapotrzebowanie materiałowe na podstawie projektu budowlanego i specyfikacji technicznej

- Zbierz aktualne oferty i cenniki od potentatów branży budowlanej

- Policz całościową wartość zakupu każdej grupy materiałów

- Uwzględnij potencjalny wzrost cen i dodatkowe koszty transportu

- Szczegółowo opisz parametry i standard materiałów

Kosztorys do Kredytu Hipotecznego - podsumowanie - podsumowanie

Jak Zrobić Kosztorys do Kredytu Hipotecznego - Wskazówki i Kosztorys Budowy Domu dla Banku

Podsumowując, solidny Kosztorys do Kredytu Hipotecznego to podstawa w staraniach o sfinansowanie budowy domu z banku. Im bardziej szczegółowe i rzetelne informacje przedstawimy w zakresie planowanych kosztów, tym większą mamy szansę na pozytywną decyzję.

Warto poświęcić czas na precyzyjne skalkulowanie poszczególnych pozycji i konsultować kosztorys z ekspertami. To naprawdę może mieć kluczowe znaczenie w całym procesie!

Podsumowanie

Jak zrobić kosztorys do kredytu hipotecznego, który spełni oczekiwania banku i zwiększy szanse na pozytywną decyzję kredytową? Przede wszystkim powinien on zawierać maksymalnie szczegółowe zestawienie planowanych kosztów budowy domu. Im więcej pozycji uwzględnimy z podziałem na poszczególne materiały, robociznę i usługi, tym lepiej.

Kluczowe jest również oparcie kosztorysu na rzetelnych wyliczeniach i aktualnych cenach. Warto zweryfikować koszty materiałów budowlanych na podstawie ofert sklepów i hurtowni w naszej okolicy, co pozwoli na jak najbardziej precyzyjne oszacowanie realnych kosztów budowy.

Ponadto kosztorys budowy domu dla banku powinien być maksymalnie dopasowany do naszego konkretnego projektu. Nie bójmy się zawrzeć w nim jak najwięcej szczegółowych pozycji w ramach kosztów materiałów, robocizny i prac dodatkowych. Im więcej konkretów, tym lepiej.

Podsumowując, solidny i precyzyjny kosztorys do kredytu hipotecznego to nasz sprzymierzeniec w walce o finansowanie marzeń o własnym domu. Warto poświęcić czas, by przygotować go jak najlepiej i zwiększyć swoje szanse!

Oceń artykuł

rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Badania i rekomendacje najlepszych firm - solidne i wiarygodne informacje!
 2. Pożyczka 0 procent na 60 dni - Darmowa pożyczka na 2 miesiące bez odsetek
 3. Jak zamknąć konto w Santander - poradnik
 4. Alior konto firmowe - Rachunek i dostęp online
 5. Co to jest lokata bankowa - Lokaty bankowe pytania i odpowiedzi
Autor Mateusz Wolny
Mateusz Wolny

Jako doradca finansowy pomagam klientom w efektywnym inwestowaniu kapitału zgodnie z ich apetytem na ryzyko i horyzontem czasowym. Analizuję mocne i słabe strony różnych produktów oszczędnościowych i inwestycyjnych dostępnych na rynku, tak aby można było podjąć optymalne decyzje finansowe.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane artykuły

Doradca kredytowy - koszt i prowizja
KredytyDoradca kredytowy - koszt i prowizja

Jaka jest prowizja i koszty związane z zatrudnieniem doradcy kredytowego? Dowiedz się jak ustala się opłaty za usługi doradcy, od czego zależy oraz czy warto korzystać z tego typu wsparcia przy staraniu się o kredyt.