Kredyty

Kredyt samochodowy Paribas - BNP oferta, opinie, kalkulator

Autor Agnieszka Lipek
Agnieszka Lipek3 stycznia 20246 min
Kredyt samochodowy Paribas - BNP oferta, opinie, kalkulator

Kredyt samochodowy Paribas to atrakcyjna oferta finansowania zakupu nowego lub używanego samochodu przez BNP Paribas Bank Polska. W artykule przybliżamy najważniejsze informacje na temat warunków tego kredytu, opinii klientów oraz kalkulatora, który pomoże obliczyć ratę.

Kluczowe wnioski:
 • Kredyt samochodowy Paribas charakteryzuje się atrakcyjnym oprocentowaniem i prostymi formalnościami.
 • Decyzję kredytową bank podejmuje zazwyczaj w ciągu 2 dni roboczych.
 • Kalkulator kredytowy BNP Paribas pozwala samodzielnie obliczyć ratę miesięczną.
 • Klienci chwalą miłą obsługę i szybkość załatwiania formalności w BNP Paribas.
 • Największą wadą oferty jest wysoki wkład własny, wynoszący minimum 20% wartości samochodu.

Zalety kredytu samochodowego BNP Paribas

Kredyt samochodowy Paribas to atrakcyjna oferta finansowania zakupu nowego lub używanego auta. Decydując się na tę formę, można liczyć na szereg zalet.

Po pierwsze, BNP Paribas proponuje niskie oprocentowanie kredytu, sięgające już 4,99%. Dodatkowo marża banku jest stała przez cały okres spłaty. Dzięki temu rata nie ulegnie podwyżsce w trakcie trwania umowy.

Kolejną zaletą jest prostota i szybkość procedur. Wystarczy złożyć tylko kilka dokumentów, aby Paribas podjął decyzję kredytową. Najczęściej następuje to w ciągu 1-2 dni roboczych od złożenia wniosku.

Bank nie pobiera też wielu opłat dodatkowych. W pakiecie kredytu zawiera ubezpieczenie od utraty pracy. Dopłata obejmuje jedynie ewentualne ubezpieczenie pomostowe na czas dostawy auta.

Dla kogo kredyt samochodowy BNP Paribas?

Omawiana oferta skierowana jest do osób fizycznych, które posiadają zdolność kredytową. W praktyce oznacza to stałe źródło dochodu oraz brak zaległości w spłacie innych zobowiązań.

Kredyt samochodowy Paribas dostępny jest zarówno dla klientów banku, jak i osób niezwiązanych wcześniej z BNP. Nie ma też górnej granicy wieku.

Wymagania do kredytu samochodowego BNP Paribas

Aby otrzymać kredyt samochodowy Paribas, konieczne jest spełnienie kilku warunków określonych przez bank. Dotyczą one m.in. wkładu własnego, wieku pojazdu czy też ubezpieczenia.

Przede wszystkim BNP wymaga wniesienia wkładu własnego na poziomie min. 20% ceny nabywanego samochodu. Bank akceptuje środki własne lub wpłatę z obecnie posiadanego konta.

Finansowaniu podlegają fabrycznie nowe samochody, jak i auta z drugiej ręki. W tym drugim przypadku liczą się jednak ograniczenia wiekowe. Paribas udziela kredytów na pojazdy maksymalnie 10-letnie.

Najważniejsze parametry kredytu samochodowego BNP Paribas:
 • wkład własny od 20%
 • maksymalny okres kredytowania 96 miesięcy
 • dostępny dla samochodów do 10 lat

Kolejny wymóg to obowiązkowe ubezpieczenie AC/OC i NNW. Ma ono obejmować cały okres trwania umowy kredytowej. Koszt składek można wliczyć do raty miesięcznej.

Czytaj więcej: Konsolidacja Kredytu dla Zadłużonych w BIK - Rozwiązanie Bez BIK i Pożyczki Konsolidacyjnej

Kalkulator kredytu samochodowego BNP Paribas

Kredyt samochodowy Paribas charakteryzuje się elastycznymi warunkami. W praktyce oznacza to, że samodzielnie można określić najważniejsze parametry finansowania, jak:

 • kwota kredytu
 • wkład własny
 • okres kredytowania

W tym celu warto posłużyć się kalkulatorem dostępnym na stronie internetowej banku. To proste narzędzie pozwalające obliczyć wysokość miesięcznej raty.

Kwota kredytu: 60 000 zł
Okres kredytowania: 60 miesięcy
Wysokość raty: 1 299 zł

Wystarczy uzupełnić trzy główne dane: cenę auta, wkład własny oraz preferowany okres spłaty. Kalkulator sam wyliczy wysokość raty miesięcznej kredytu samochodowego Paribas.

Oprocentowanie kredytu samochodowego BNP Paribas

Kredyt samochodowy Paribas - BNP oferta, opinie, kalkulator

Jednym z najważniejszych parametrów każdego kredytu jest jego oprocentowanie. W przypadku oferty Paribas można liczyć na atrakcyjne warunki.

BNP proponuje niskie, stałe oprocentowanie na poziomie już 4,99%. Dotyczy ono zarówno nowych, jak i używanych samochodów. Marża banku nie zmieni się przez cały okres kredytowania.

Oprocentowanie kredytu samochodowego Paribas składa się z dwóch elementów:

 • marży banku w wysokości 4,99%
 • stawki WIBOR 3M, regularnie publikowanej przez NBP

Przy obecnym poziomie WIBORu całkowite oprocentowanie wynosi około 7,3%. Jest to jedna z najkorzystniejszych ofert kredytów samochodowych na rynku.

Wady kredytu samochodowego BNP Paribas

Mimo licznych zalet, kredyt na auto Paribas ma również pewne niedociągnięcia. Należą do nich przede wszystkim:

Wysoki wymagany wkład własny - bank oczekuje wpłaty minimum 20% wartości pojazdu. Dla wielu osób może być to zbyt wygórowana kwota.

Brak możliwości skorzystania z wakacji kredytowych. Paribas nie oferuje zawieszenia rat nawet w wyjątkowych, trudnych sytuacjach życiowych.

Mała elastyczność przy wcześniejszej spłacie kredytu. Przedterminowe zakończenie umowy wiąże się z wysokimi kosztami prowizji.

Opinie o kredycie samochodowym BNP Paribas

Kredyt samochodowy Paribas cieszy się generalnie dobrymi opiniami klientów. Chwalą oni zwłaszcza szybkość procedur kredytowych i miłą obsługę.

Klienci doceniają też jasne zasady i niskie oprocentowanie oferty. Niektórzy zwracają jednak uwagę na wysoki wkład własny, który dla części osób może okazać się barierą.

Bardzo sprawnie przeprowadzili mnie przez cały proces kredytowy. Otrzymałem pieniądze na zakup wymarzonego auta w zaledwie 2 dni! (Marek, 35 lat)

Podsumowując, kredyt samochodowy BNP Paribas to interesująca oferta dla osób dysponujących wkładem własnym. Szybka decyzja kredytowa i dobre warunki sprawiają, że cieszy się on popularnością wśród klientów.

Podsumowanie

Kredyt samochodowy Paribas BNP to interesująca propozycja dla osób samochodowych, które dysponują odpowiednim wkładem własnym. Decydując się na tę ofertę, można sfinansować zakup nowego lub używanego auta napreferowanych przez siebie warunkach.

Najważniejsze zalety BNP Paribas kredyt samochodowy, to przede wszystkim szybka ścieżka decyzyjna, niskie oprocentowanie oraz brak ukrytych kosztów. Kalkulator kredytowy pozwala dodatkowo łatwo oszacować wysokość przyszłych rat.

Mankamentem oferty jest konieczność wniesienia wkładu własnego w wysokości minimum 20% wartości samochodu. Mimo tego kredyt samochodowy Paribas BNP cieszy się generalnie dobrym odbiorem wśród klientów.

Podsumowując, jest to interesująca i konkurencyjna oferta kredytowa. Warto ją rozważyć, jeżeli planujemy zakup auta i dysponujemy zaoszczędzonym kapitałem na początkową wpłatę.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

 1. Najlepszy Kalkulator Kredytowy Online - Porównaj i Wybierz Najkorzystniejszy Kredyt
 2. Credit Agricole BIC - SWIFT i IBAN, kod banku, numer BIC
 3. Przelew na numer karty: szybki sposób na transfer środków
 4. Jak usunąć konto w mBanku | Rozwiązanie umowy i zamknięcie rachunku online
 5. Odrzucenie spadku u notariusza - Zrzeczenie się spadku i dokumenty
Autor Agnieszka Lipek
Agnieszka Lipek

Będąc audytorem finansowym specjalizuję się w analizie sprawozdań i wyników przedsiębiorstw. Na blogu wyjaśniam m.in takie zagadnienia jak amortyzacja środków trwałych, wycena aktywów czy identyfikacja obszarów generujących zysk lub stratę w organizacji. To pomaga lepiej zrozumieć finanse firmy.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły