Recenzja Konta Osobistego Santander 2024 - Najlepsze Warunki i Opinie

Tekst

Konto - 0/6zł
Bankomaty - 0/3zł
Karta - 0/9zł
Przelew internetowy - 0zł

Zalety:

  • arrowelastyczne
  • arrownowoczesne
  • arrowbezpieczne
  • arrowmoże być bezpłatne
  • arrowdla każdego

Wady:

  • arrowniektóre opłaty za kartę i wypłaty

Tabela opłat

Typ karty płatniczejDopasowana Mastercard,
Dopasowana Visa
Funkcjonalności kartyrealizacja płatności zbliżeniowych
realizacja płatności internetowych
cashback
zabezpieczenie 3D Secure
karta wielowalutowa
program rabatowy
Opłata za wydanie karty0zł
Miesięczna opłata za kartę0 zł, jeśli masz mniej niż 26 lat i wykonasz 1 transakcję kartą lub Blikiem
0 zł, jeśli masz powyżej 26 lat i wykonasz transakcje na kwotę min. 300 zł Blikiem lub kartą
9 zł w przeciwnym razie
Wypłata gotówki w bankomatach w Polsce0 zł za wypłaty z bankomatów Santander Bank Polska
0 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów, realizowane za pomocą BLIK
0 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce (tylko dla osób do 26. roku życia)
3 zł z obcych bankomatów dla klientów powyżej 26 roku życia
5 zł za pakiet darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w Polsce
Wypłata gotówki w bankomatach Blikiem0zł
Wypłata gotówki w bankomatach za granicą0 zł + 2,8% prowizji dla osób do 26. roku życia
5 zł + 2,8% prowizji dla pozostałych osób
Wpłata gotówki we wpłatomacie0 zł - we wpłatomatach Santander
Przelew krajowy0zł
Przelew natychmiastowy0zł
Przelew na telefon BLIK0zł
Przelew europejski SEPA0zł
Przelew zagraniczny SWIFT0,2% wartości przelewu (min. 20,00 zł, max. 200,00 zł)
Zlecenie stałe0zł
Polecenie zapłaty0zł
Cashless - Santander kończy pilotaż nowej aplikacji. Aby z niej korzystać,  trzeba będzie ją ponownie aktywować

Wady i Zalety Konta Osobistego Santander

Konto Osobiste Santander to propozycja, którą kilka lat temu wprowadził Bank Zachodni WBK. Była to prawdziwa rewolucja na rynku bankowości detalicznej - konto stało się niezwykle elastyczne i uniwersalne. To klient decydował o tym, z czego i jak chce korzystać oraz ustalał wysokość opłat.

Gdy Santander Bank Polska przejął BZ WBK, zdecydował się utrzymać tę ofertę. Choć trochę zmieniła się tabela opłat i prowizji, nadal jest to jedna z najciekawszych propozycji w Polsce. Co więcej, Santander uczynił to konto dostępnym dosłownie dla każdego - można je założyć nawet dla noworodka!

Elastyczność i uniwersalność

Kluczową zaletą Konta Osobistego Santander jest elastyczność. Można je dopasować do własnych potrzeb za pomocą bankowości internetowej. Dzięki temu, wraz ze zmianą sytuacji życiowej, nie trzeba zakładać nowego rachunku ani zmieniać banku.

Konto jest też uniwersalne - posiada podstawowe, bezpłatne funkcje, a dodatkowe usługi można dobierać według własnych preferencji. Stanowi to ogromną wygodę dla klienta.

Produkty i usługi dostępne razem z kontem

Santander Bank Polska S.A. proponuje klientom bogaty wybór usług i produktów. Oto, co mają do zaoferowania posiadaczom kont:

Karty Mastercard lub Visa: Klientom indywidualnym oferuje się wybór między płatną kartą a darmowym użytkowaniem. Zarządzanie kartą debetową jest proste poprzez aplikację Santander i bankowość internetową. Karty oferują korzyści w programach lojalnościowych, a za 9 zł miesięcznie możliwe jest korzystanie z karty wielowalutowej.

Konto oszczędnościowe: Dostępne w złotówkach i walutach obcych, zapewnia elastyczność i dostosowanie do indywidualnych potrzeb oszczędzających.

Aplikacja mobilna: Kompatybilna z większością systemów operacyjnych, umożliwia łatwy dostęp do konta i płatności BLIK z telefonu. Umożliwia wykonywanie przelewów i płatności w dowolnym miejscu i czasie.

Konto 24 walutowe: Prowadzone w EUR, USD, GBP oraz CHF, idealne dla osób często realizujących transakcje w obcych walutach.

Płatności mobilne: Santander umożliwia płacenie za zakupy w sklepach, restauracjach czy na stacjach benzynowych poprzez telefon. Bank współpracuje z Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Automatyczne oszczędzanie: Oszczędnościowe Konto Systematyczne, które umożliwia regularne oszczędzanie. Przy automatycznym przelewie co najmniej 20 zł miesięcznie na konto, oprocentowanie w następnym miesiącu jest wyższe dla salda do 20 000 zł.

Kantor BZWBK24: Prosty i wygodny sposób na wymianę walut online, przeznaczony dla osób posiadających rachunek walutowy (np. w Euro), na który wpływają środki w tej walucie.

Korzystne Oprocentowanie i Prowizje

Mimo kilku zmian w tabeli opłat i prowizji po przejęciu BZ WBK przez Santander Bank Polska, nadal są one na korzystnym poziomie. Konto oferuje przede wszystkim darmowe podstawowe usługi - prowadzenie rachunku, wpłaty, wypłaty czy przelewy.

Jeśli chodzi o oprocentowanie, to dla kwot powyżej 5000 zł wynosi ono 0,25% w skali roku. Jest to jedna z najkorzystniejszych ofert kont osobistych w tym zakresie.

Warto jednak pamiętać o tym, aby sprawdzić szczegóły dotyczące opłat za kartę debetową oraz wypłat z bankomatów obcych sieci. Te usługi mogą być obciążone prowizją, jeśli nie spełnimy określonych warunków.

Konto Select W Santander Bank Polska, 44% OFF

Obsługa Internetowa i Mobilna

Santander udostępnia swoim klientom nowoczesne kanały dostępu do konta - serwis internetowy oraz aplikację mobilną Santander mobile. Oba rozwiązania cechuje wysoki poziom bezpieczeństwa i szybkość realizacji dyspozycji.

Korzystając z bankowości elektronicznej możemy nie tylko sprawdzać saldo i historie operacji, ale też zakładać lokaty, składać wnioski kredytowe czy inwestycyjne. Co istotne, wszystkie te funkcje są bezpłatne.

Wygodna aplikacja mobilna

Aplikacja Santander mobile to obecnie jedno z najlepiej ocenianych narzędzi mobilnych w polskim sektorze bankowym. Jej atutami są: prostota obsługi, przejrzysty interfejs oraz szybkość działania.

Dzięki niej możemy wykonywać większość podstawowych operacji na koncie - również płatności mobilne BLIK. A to wszystko z poziomu smartfona.

Jak otworzyć rachunek?

Możesz założyć Konto Santander na kilka sposobów:

Przez internet: Wygodnie, zdalnie na stronie banku.
W oddziale banku: Osobiście w placówce Santander.
W miejscu pracy: Podczas organizowanych akcji bankowych.
Podczas spotkania z doradcą: Indywidualnie, z profesjonalnym wsparciem.
Najłatwiejszą metodą jest założenie konta przez internet, które umożliwia otwarcie rachunku bez konieczności wychodzenia z domu i zajmuje tylko około 15 minut.

Jakie są wymagania do założenia konta online?

Aby otworzyć Konto Santander online, potrzebujesz:

Dowód osobisty z numerem PESEL.
Telefon z dostępem do internetu.
Zdjęcie lub skan dowodu osobistego.
Po wypełnieniu wniosku online i zweryfikowaniu tożsamości, rachunek zostanie aktywowany automatycznie.

Karty i Wypłaty z Bankomatów

Do Konta Osobistego Santander wydawana jest karta debetowa MasterCard lub Visa. Pozwala ona nie tylko płacić w sklepach stacjonarnych, ale też w Internecie. Możliwe jest również płacenie telefonem dzięki Google Pay i Apple Pay.

Sieć bankomatów Santander jest drugą, co do wielkości w Polsce. Klienci mogą więc wypłacać gotówkę z ponad 1000 urządzeń w całym kraju. Co więcej, dzięki sieci Planet Cash, dostępne są bezpłatne wypłaty również z bankomatów innych banków.

Należy jednak pamiętać, że korzystanie z kart i bankomatów może być obciążone prowizją, jeśli nie spełnimy odpowiednich warunków oferty. Warto więc dokładnie zapoznać się z opłatami oraz darmowymi limitami transakcji.

760 zł premii za aktywne korzystanie z karty Santander Bank Polska - dla  nowych i obecnych klientów – Moniaki.pl

Bezpieczeństwo Środków i Danych

Klienci Santander Bank Polska mogą czuć się bezpiecznie, korzystając z Konta Osobistego. Bank stosuje nowoczesne zabezpieczenia, które skutecznie chronią pieniądze oraz dane osobowe.

Przykładem jest uwierzytelnianie dwuskładnikowe w bankowości elektronicznej. Wymagane jest więc nie tylko podanie loginu i hasła, ale również kodu SMS lub potwierdzenia w aplikacji token.

Dodatkowo systemy Santander na bieżąco monitorują podejrzane transakcje i blokują dostęp w razie wykrycia zagrożenia. Utrzymuje to wysoki standard ochrony.

Podsumowanie - czy warto założyć Konto Osobiste Santander?

Zdecydowanie tak. To jedna z najlepszych ofert kont osobistych na polskim rynku. Charakteryzuje się elastycznością, nowoczesnością i wysokim stopniem bezpieczeństwa. Ponadto, dzięki opcji indywidualnego wyboru usług dodatkowych, można cieszyć się pełną funkcjonalnością i zerowymi opłatami.

Konto Santander sprawdzi się zwłaszcza dla osób ceniących sobie wygodę - dostęp przez internet i smartfona umożliwia proste zarządzanie finansami o każdej porze. Również rodzice docenią możliwość założenia go dla dziecka.

Jeśli szukasz nowoczesnego, elastycznego konta osobistego z szeroką gamą bezpłatnych usług - zdecydowanie polecam rozważenie oferty Santander Bank Polska. Na pewno warto sprawdzić tę propozycję i przekonać się samemu o zaletach Konta Osobistego.

Najczęstsze pytania

Tak, podstawowe funkcje konta są całkowicie bezpłatne - dotyczy to m.in. prowadzenia rachunku, wpłat, przelewów czy wypłat. Za niektóre dodatkowe usługi (np. karta debetowa) trzeba jednak zapłacić lub spełnić określone warunki.

Aby założyć Konto Osobiste Santander, potrzebne będzie złożenie wniosku wraz z dokumentem tożsamości, potwierdzeniem adresu zamieszkania oraz dokumentami finansowymi (np. zaświadczenie o dochodach lub PIT).

Tak, Santander umożliwia założenie Konta Osobistego dla dziecka, już od pierwszego dnia jego życia. Będzie to rachunek Junior lub Student, z funkcjami dostosowanymi do wieku posiadacza.

Saldo Konta Osobistego Santander można sprawdzić po zalogowaniu do bankowości internetowej lub mobilnej. Jest ono widoczne w zakładce "Twoje rachunki". Możliwe jest też zlecenie wypłaty gotówki z bankomatu z jednoczesnym sprawdzeniem stanu konta.

Tak, Santander daje możliwość zmiany wariantu Konta Osobistego w dowolnym momencie poprzez bankowość internetową. Dzięki temu konto "dorasta" razem z klientem i dopasowuje się do jego aktualnych potrzeb.

Autor Aneta Lach
Aneta Lach

Jako finansistka z 10-letnim doświadczeniem zawodowym piszę o produktach bankowych - rachunkach, lokatach, kredytach i ubezpieczeniach. Porównuję oferty różnych instytucji finansowych uwzględniając oprocentowanie, opłaty i zysk netto. Doradzam jak mądrze lokować nadwyżki i zadłużać się z głową.

Udostępnij post

Napisz komentarz

Polecane recenzje

Rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank z 6% zwrotem w 2024

Rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank z 6% zwrotem w 2024

<p>Oprocentowanie - 6%<br>Opłata za prowadzenie konta - 0zł<br>Maksymalna kwota - do 50 000zł<br>Okres obowiązywania - do 24.01.2024</p>

Recenzja: Konto Oszczędnościowe Start Raiffeisen w 2024 - korzystna lokata z oprocentowaniem do 4%

Recenzja: Konto Oszczędnościowe Start Raiffeisen w 2024 - korzystna lokata z oprocentowaniem do 4%

<p>Oprocentowanie - 6%<br>Opłata za prowadzenie konta - 0zł<br>Maksymalna kwota - 200 000zł<br>Maksymalny okres - Do 28 lutego 2024</p>

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Velo Bank z 2024 - wszystko co musisz wiedzieć

Elastyczne Konto Oszczędnościowe Velo Bank z 2024 - wszystko co musisz wiedzieć

<p>Oprocentowanie - 6,5% / 7%<br>Opłata za prowadzenie konta - 0zł<br>Maksymalna kwota - 300 000zł<br>Maksymalny okres - 3 miesiące</p>

eKonto oszczędnościowe mBanku - najlepsza opcja dla Ciebie w 2024?

eKonto oszczędnościowe mBanku - najlepsza opcja dla Ciebie w 2024?

<p>Oprocentowanie - Zależne od rachunku<br>Opłata za prowadzenie konta - 0zł<br>Maksymalna kwota - 50 000zł<br>Maksymalny okres - 3 miesiące</p>